میکرودرم ابریژن روشی برای زیبایی و جوانسازی پوست است. اساس این روش لایه برداری از پوست با استفاده از تکنیک‌های مختلف است. همراه با لایه برداری، اثرات پیری پوست کاهش یافته و نمای آن جذاب و زیبا می‌شود. این روش زیبایی برای تمامی افراد با رنگ پوست‌های مختلف، ایمن و موثر است. میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است. در این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلف، لایه‌ی سطحی پوست شما برداشته می‌شود. بعد از التیام کامل، لایه‌ی سطحی جدید زیباتر، یکدست‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. ‎

مطب پزشکی دکتر برزیگر پوست از مهمترین اعضای بدن میباشد که در زیبایی ظاهری تاثیر بسیار زیادی دارد و باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. بخصوص خانم ها که تمایل زیادی به زیبایی ظاهری خود دارند باید این موضوع را جدی بگیرند. خدمات زیبایی پوست که در مطب پزشکی دکتر برزیگر انجام میشود، فرصت بسیار خوبی را ایجاد میکند تا فرد بتواند پوستی زیبا و شاداب داشته باشد تزریق بوتاکس از جمله خدمات زیبایی پوست است که در طی آن پوست شادابی و طراوت خود را به دست می آورد و فرد از شر چین و چروک های موجود بر روی صورت خود خلاص میشود. روش تزریق ژل نیز همان کاری را بر روی پوست میکند که بوتاکس انجام میدهد و به جای مایع بوتاکس، ژل مخصوص به زیر پوست تزریق میشود. در روش میکرودرم ابریژن لایه رویی پوست با دستگاهی مخصوص تراشیده میشود و بعد از آن به مرور پوست جدید تولید میشود. در روش میکرونیدلینگ به تحریک بافت های پوست پرداخته میشود و ساختار پوست به مرور ترمیم میگردد. از روش هایی که در لایه میانی پوست اقدام به جوانسازی میشود مزوتراپی میگویند و روشی جدید و بسیار تاثیرگذار میباشد. در روش پی آر پی خون خود بیمار مورد استفاده قرار میگیرد و بعد از تغلیظ شدن خون دوباره به پوست تزریق میشود.

در عصر حاضر و با پیشرفت زندگی صنعتی و آلودگی های محیطی و از همه مهمتر نازک شدن رو به ازدیاد لایه اوزون که خود نقش بسزایی در فیلتر طیف سوء اشعه ماوراء بنفش خورشیدی بازی می کند و متاسفانه پوست انسان در این میان از همه اعضاء آدمی در دسترس تر و آسیب پذیرتر است، بنابراین نیاز مبرمی به حفاظت از این عوامل مضر زیست محیطی دارد.

از عوارض سوء تابش اشعه فرابنفش می توان به بدخیمی های پوستی، لکه های پوستی، کک و مک، تلانژکتازی (گشاد شدن عروق) ، کراتوزهای آفتابی، تغییر رنگ پوست و ایجاد چین و چروک در پوست اشاره نمود.

برای درمان پوستهای آسیب دیده مجموعه ای از روشها به نام پیلینگ صورت می گیرد که موجب تصحیح بسیاری از مشکلات در اپیدرم و یا درم می شود و حتی در مواردی ممکن است لایه برداری برای جای جوش هم مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین فواید پاکسازی پوست صورت را نباید دست کم بگیرید

پاکسازی پوست چیست ؟
پاکسازی پوست برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلودگی‌هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است. این کار می‌تواند سبب ایجاد شادابی و طراوت در پوست شود و به سلامت پوست کمک می‌کند.

با این کار سلول‌های لایه‌های سطحی پوست و نیز چربی‌ها و ذراتی که بر اثر آلودگی‌های هوا روی پوست نشسته است، برداشته می‌شود.

چرا باید پوست را پاکسازی کرد؟
غدد چربی موجود در پوست مسئول ترشح چربی هستند.

خروج این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می‌شوند صورت می‌گیرد و منجر به مرطوب شدن سطح پوست شده و سلول‌های مرده، ذرات غبار و آلودگی‌های موجود در سطح پوست را حل می‌کنند.

گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی روی پوست ترکیب شده و منجر به مسدود شدن مجرای خروجی سبوم یا چربی می‌‌شود و در نتیجه پوست کدر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می‌دهد.

برای اصلاح این مشکل پاک کردن منظم پوست با آب و پاک کننده‌های مناسب بسیار مفید است. همچنین باید از مصرف بیش از حد ترکیبات دارای چربی بالا و کرم‌پودر‌ها و مواد آرایشی روی پوست پرهیز کرد.

استفاده از پاکسازی پوست و لایه‌برداری مؤثر است. همچنین با استفاده از اسکراب‌های مناسب با نوع پوست سطح پوست کمی ماساژ داده خواهد شد.

بعد از آن پوست کمی بخور داده شده و جوش‌های سرسیاه آن تخلیه می‌شود. در نهایت از یک ماسک مناسب با نوع پوست استفاده شده و کرم نهایی روی پوست قرار داده خواهد شد

مزایای پاکسازی پوست

لایه های پوستی متشکل از سلول های چربی ، لایه ی شاخی شده (که حاوی سلول های مرده ی پوستی می باشند) ، عروق و… می باشند.

پوست دارای منافذ زیادی می باشد. آلودگی های محیطی و یا مواد آلوده ی نامناسب که در تماس با پوست قرار می گیرند سبب مسدود شدن منافذ پوستی می شوند که این امر باعث ایجاد ضایعات متنوعی روی پوست می شود.

همانطور که می دانید ، زیبایی در چهره یکی از پارامترهای مهم در ارتباطات اجتماعی و اعتماد بنفس فردی می باشد. پوست سالم و جوان از اهمیت ویژه ای در زیباسازی هرچه بیشتر چهره ، برخوردار می باشد. امروزه به دلیل اهمیت بالای مبحث جوانسازی پوست ، تکنیک های نوینی ابداع شده اند که تاثیرات شگرفی ایجاد می کنند.

همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. اگر پاکسازی پوست به موقع و با روش های مناسب صورت پذیرد ، فرد جوانی و شادابی پوست خود را حفظ می کند و از ایجاد ضایعات پوستی مانند آکنه ، چین و چروک و سایر عوارض ، جلوگیری بعمل می آورد.

اگرچه مراقبت از پوست و پاکسازی صورت در خانه امکان پذیر است اما عده ی زیادی علاقه مندند که توسط یک متخصص فیشال ، زیبایی و طراوت را به صورت خود هدیه دهند. افراد بنا به دلایل متفاوتی از پاکسازی پوست استفاده میکنند.در شادلین خدمات پوستی با انواع دستگاه پاکسازی صورت انجام می پذیرد.
در حالی که بعضی ها میخواهند از شر جوش های زیر پوستی و سر سیاه خلاص شوند عده ی دیگه ای سعی بر این دارند با پاکسازی از پیری پوست خود پیشگیری کنند و عده ای در تلاشند با این کار احساس ریلکسی و آرامش را تجربه کنند.

 

پاکسازی پوست همراه با ماساژ صورت، اسکراپ و لایه برداری، بخور متناسب با نیاز پوست، آبرسانی، ماسکه کردن و لیفتینگ توسط حرفه ای ترین و متخصص ترین فرد در زمینه پاکسازی @linda.skincare1

 

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که در آنها تلاش میشود تا با حذف سلول های مرده از روی پوست، رفع اثرات آلودگی های هوا و محیط بر پوست و همچنین آبرسانی و تغذیه مناسب آن با کمک ماسک های متنوع شادابی را در چهره فرد ایجاد کند.

به عبارت دیگر، فرآیندهای انجام شده برای زیباسازی پوست به کمک پاکسازی آن در واقع از سه مرحله تشکیل شده اند که شامل اگزفولیشن (exfoliation) یا از بین بردن سلول های مرده روی پوست، آبرسانی و ماساژ و حذف چربی های اضافه به طوریکه به سلامت پوست آسیب وارد نکند می باشد.

 

حذف سلول های مرده از روی پوست و باز شدن منافذ آن کمک می کند تا پوستی شاداب و درخشنده داشته باشید. توجه داشته باشید که در اگزوفلیشن تلاش میشود تا با شیوه های مختلف لایه های شاخی که هر ۳۰ روز یک مرتبه از بین میروند را از روی پوست جمع آوری شوند. استفاده از اسکراب یکی از تکنیک های موثر در این زمینه می باشد.
⦁ یکی از مشکلات بزرگی که اغلب پوست ها با آن مواجه می باشند، ایجاد جوش و آکنه می باشد. این جوش ها به دلیل تجمع بیش از اندازه چربی و آلودگی های هوا و محیط بر روی منافذ پوست می باشد. با پاکسازی پوست می توان تا حد مطلوبی این چربی ها و آلودگی های انباشته شده در منافذ پوست را از بین برد.

⦁ برای داشتن پوست شاداب لازم است به تغذیه آن اهمیت زیادی بدهید که این کار با کمک ماسک و ماساژ و برخی از تکنیک های کاملا تخصصی که به کمک دستگاه انجام میشود.

با تغذیه مناسب و آبرسانی پوست که بخش مهمی در فرآیند پاکسازی می باشد، می توان به پوست کمک کرد تا همیشه شاداب باشد و از ایجاد چروک و پیری زودرس آن جلوگیری خواهد شد. با انجام صحیح این کار همچنین از افتادگی زودهنگام پوست نیز جلوگیری میشود که تاثیر بالایی در زیبایی چهره افراد دارد.