کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین متدهای درمانی است که نخستین بار در دهه 90 در فرانسه معرفی شد. اثربخشی این متد درمانی به اندازه ای قابل توجه بوده است، که در حال حاضر در سراسر جهان توسط بهترین پزشکان پوست، مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش، برای جوانسازی پوست، کربن دی اکسید به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق میشود.این عمل در هر نقطه از بدن، از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها قابل انجام است. گاز دی اکسید کربن حتی می تواند در مناطق ظریف یا پوست نازک مانند اطراف چشم تزریق شود. از این درمان به منظور کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه ، خطوط و چین و چروک و حتی گودی زیر چشم مورد استفاده میشود.
 کربوکسی تراپی چگونه عمل میکند؟

همانطور که گفته شد، در این روش بسته به ناحیه تحت درمان، مقداری کربن دی اکسید به بدن تزریق میشود. گرچه این ماده به صورت طبیعی توسط سلولهای بدن تولید میشود، اما زمانی که مقدار آن بیش از حد نرمال شود؛ بدن را مجبور به پاسخ میکند.

زمانی که این ماده وارد بدن میشود، سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریک میشود. بدن این شرایط جدید را به منزله کمبود اکسیژن در نظر گرفته و سعی میکند با استفاده از رگهای خونی، شرایط را کنترل کند. این پاسخ باعث میشود که هم اکسیژن کافی به این ناحیه ارسال شده و هم میزان تولید کلاژن افزایش یابد. و همانطور که به احتمال زیاد میدانید، کلاژن یک ماده اساسی و لازم برای صاف کردن و سفت شدن پوست است.

بسته به این که این درمان برای چه قسمتی از بدن استفاده میشود، میزان کربن دی اکسید تزریق شده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای درمان سلولیت و کاهش رسوبات چربی، به حجم بیشتری از دی اکسید کربن نیاز است. این ماده به سلولهای چربی و بافت های همبند عامل سلولیت حمله کرده و آنها را از هم میشکند.

کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن بجای تزریق مایعات مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این دمیده شدن می تواند شبیه مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه عمیق تر و در لایه زیر پوستی انجام شود.
درمان سریع، راحت، موثر و سرپایی می باشد. تعداد جلسات مورد نیاز کربوکسی تراپی متفاوت و نسبت به نوع درمان متغیر است .
به طور معمول 8 تا 10 جلسه نیاز است. فاصله بین جلسات هر یک یا دو هفته می باشد. به منظور تثبیت نتایج درمانی برای چند سال ،سالی یک نوبت درمان تکرار می شود.

 

تیرگی در هر جای بدن باشد ناخوشایند است اما تیرگی ناحیه ی زیر بغل گاهی برای برخی افراد بسیار ناراحت کننده است شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تمایل داشتید در مراسمی لباس بدون آستین تن کنید اما تیرگی زیر بغل مانع آن شده که این امر بسیاری از بانوان را کلافه میکند بهتر است بدانید تیرگی این قسمت از بدن اصلا نگران کننده نیست….

تیرگی زیر بغل به علت های مختلفی رخ می دهد اعم از :
1- تکثیر بیش از حد ملانوسیت ها که البته تیرگی در افرادیکه دارای پوست تیره تری هستند بیشتر رخ میدهد.
2- برخی علل ارثی و سابقه خانوادگی.
3- اصلاح ناصحیح این ناحیه.
4- چاقی
5- کسانی که دچار بیماری دیابت نوع۲ هستند میتوانند بیشتر در معرض این اتفاق باشند
6- مشکلات هورمونی ‌و مشکلاتی از این موارد میتوانند در تیرگی زیر بغل تاثیر گذار باشد.
کربوکسی تراپی یکی از راه های ساده و سریع برای رفع تیرگی زیر بغل است که همانگونه که مکانسیم آن شرح داده شد به شیوه ای کاملا حرفه ای و ساده این معضل بوسیله ی تکنیک کربوکسی تراپی رفع میشود…