بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم نوع A می‌باشد که به طور موقتی مانع از انتقال سیگنال از پایانه عصبی به عضلات مورد نظر در صورت می‌شود, در نتیجه از انقباض عضله جلوگیری می‌شود و در این حالت پوست صورت صاف‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. تزریق بوتاکس باعث جوان‌سازی پوست صورت شده و از ایجاد چین و چروک نیز جلوگیری می‌کند. بوتاکس همچنین باعث بهبود ظاهری صورت و رفع خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده ناشی از انقباض عضلات صورت می‌شود

توصیه می‌شود که تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از ورزش کردن خودداری شود و تا چند روز سر در زمان خواب بایستی بالاتر از بدن قرار بگیرد. همچنین باید از مالیدن یا لمس کردن صورت در ناحیه تزریق خودداری شود تا بوتاکس به طور کامل در محل مورد نظر جذب شود و در نقاط دیگر صورت جابه‌جا نشود. امکان دارد کمی ورم یا قرمزی در ناحیه تزریق ایجاد شود که پس از 2 تا 3 روز رفع خواهند شد. مشاهده نتیجه درمان به صورت کامل به یک هفته زمان نیاز دارد.

بوتاکس چگونه باعث رفع تعریق بیش از حد می‌شود؟

بوتاکس با جلوگیری از انتقال سیگنال به عضلات فعال در اطراف غده‌های عرق تا مدت 6 ماه باعث کاهش تعریق در ناحیه مورد نظر می‌شود.

توصیه می‌شود در زمان بارداری از بوتاکس استفاده نشود. تأثیر بوتاکس بر جنین مشخص نمی‌باشد.

یکی از بهترین نقاط برای تزریق بوتاکس ناحیه پیشانی هر فرد است که در اثر زمان چروک هایی در آن به وجود می آید و می توان با بوتاکس به سادگی رفع کرد.

یکی از بهترین نقاط برای تزریق بوتاکس ناحیه پیشانی هر فرد است که در اثر زمان چروک هایی در آن به وجود می آید و می توان با بوتاکس به سادگی رفع کرد.

برای بالا بردن ابرو ها می توان بوتاکس را به زیر ابرو ها تزریق کرد که می تواند تاثیرات مثبت در چهره فرد داشته باشد.

در افراد مختلف بهترین زمان شروع تزریق بوتاکس متفاوت است. افرادی که حرکات میمیک صورت بیشتری در هنگام حرف زدن دارند یا در هنگام تمرکز عادت به کمی اخم کردن و جمع کرن گوشه چشم دارند، بیشتر مستعد چروک های زودرس پوست صورت هستند و به این افراد توصیه می شود هر چه زودتر با از کار انداختن موقتی عضله های صورتشان، از عمیق شدن آنها که جبران آن به مراتب سخت تر است، 

جلوگیری کنند.

بهترین مارک بوتاکس
‎در حال حاضر در کشور ما ۳ نوع بوتاکس دارای مجوز و تاییدیه وزرات بهداشت می باشند:
‎دیسپورت: ساخت کشور انگلستان
‎نورونوکس: ساخت کشور کره جنوبی. دیستون و مصپورت : ساخت ایران